Chirurgové online - hlavní postavy

Meredith Grey - hlavní postava seriálu a vypravěč většiny episod tohoto seriálu. V seriálu můžeme sledovat její kariérní růst a také její romatické vztahy a také to jak na její život působí vztah její matky s Richardem Webberem, šéfem nemocnice. Její matka je Ellis, která je v pokročilém stádiu Alzheimerovy choroby. Meredith je vdaná za neurochirurga Dereka Shepherda.

Richard Webber - ředitel nemocnice Grace, jeho nemocnice je pr něj vším a prožívá zde celý svůj život.

Preston Burke - je to top kardiochirurg, pravděpodobně jeden z nejlepších. On sám si toho je velmi dobře vědom a dává to svému okolí najevo.

Addison Montgomery - Addison Montgomery má nastarosti pediatrické oddělení. Do Seattlu přijela za svým manželem, aby zachránila jejich manželství ,které se nacházelo v krizi a poté už v Seattlu zústala. Myslí si o sobě, že je snad prokletá a má pořád ve všem smůlu. Měla taká celou řadu sexuálních vztahů a románků.

Mark Sloane - Místní šéf plastické chirurgie a také všem dobře známí sukničkář. Je velmi namyšlený až arogantní, chová se taky velmi špatně ke stážistům.

Callie Torres - V nemocnici Grace je zaměstnána jako ortopedička. Její velkou láskou je George O´Malley a ten i když se jí snaží odolávat nakonec podlehne.

Miranda Bailey - je velmi tvrdá a tak si získá od stážistů přezdívku Nacistka. Je šéfrezidentkou všech stážistů. Je to člověk pro kterého je nemocnice velice důležitá a tráví zde mnoho času. I když je tvrdá, nakonec se s ní stážist spřátelí. Jejím manželem je Tucker Jones.

Derek Shepherd - byl již jednou ženatý, ale rozhodl se přestěhovat do Seattlu, když načapal svoji ženu při nevěře. Je to dobrý neurochirurg, má přezdívku MCVysněný. I když to zpočátku ani sám neví, je zamilovaný do Meredith, kterou si nakonec také vezme.

Alex Karev - je to další sukničkář v bílm plášti v nemocnici Grace. Je to stážista, který je až příliš sebevědomí a také velmi arogantní. Podaří se mu svést mnoho žen, je naoko drsňák, ale projeví se častokrát jako citlivý člověk.

Cristina Yang - Asiatka, která byla nejlepší z ročníku. Je člověk který je velmi ctižádostivý a má velké cíle. Již od začátku přesně ví co che dělat, che být kardiochirurg. Zaplete se se s Prestonem.

George O´Malley - do programu se málem nedostal, ale nakonec se mu to přece jenom podařilo. Je to velký zmatkář, ale nakonec všechno nějak urovná.

Izzie Stevens - Opravdu velmi zajímavá postava. Izzie je velmi krásná, dokonce si na studium medicíny vydělala modelingem. Byla těhotná, ale svou dceru dala k adopci hned po porodu. Je proslulá svou citlivostí a dovednostmi v oblasti pečení.